Dlaczego proszę o pomoc?

Regularne i rzetelne prowadzenie serwisu informacyjno-publicystycznego wymaga czasu i nierzadko środków finansowych. Przygotowując opracowania, analizy, sprawozdania, czy raporty dotyczące wydarzeń z regionu zmuszony jestem często do korzystania z płatnych źródeł. Opublikowanie każdego przygotowanego przeze mnie wpisu poprzedzone jest sprawdzeniem danych i źródeł. Dzięki temu mogę utrzymywać merytoryczną wartość stworzonych przeze mnie treści.

Nie jestem w stanie wycenić wartości pieniężnej czasu poświęcanego na moją pracę. Napisanie jednego dłuższego tekstu to nierzadko kilka godzin żmudnej pracy.

Niestety rozwój strony wiąże się z kolejnymi wydatkami, które przekraczają moje możliwości. Aby móc utrzymać jakość mojej pracy na obecnym poziomie, a tym bardziej aby ją usprawniać niezbędne będzie wsparcie moich czytelników. Wykupienie dostępu do zagranicznych serwisów, subskrypcje, zakup książek (często sprowadzanych z zagranicy) – wszystko to ma jeden wspólny mianownik – pieniądze.

Nie bez znaczenia jest także wykup reklam, co pozwala zwiększać zasięg postów i promować je wśród szerszego grona. Pisząc o świecie arabskim bardzo często muszę opierać się na  arabskojęzycznych źródłach. Dalsza nauka języka wymaga znacznych nakładów finansowych, nakładów których sam nie jestem w stanie ponieść. W dalszych planach mam także uruchomienie kanału na YouTube oraz podcastu, co generowałoby kolejne koszty.

Możecie wspierać serwis również poprzez PayU

Co otrzymają wspierający mnie Patroni?

DOSTĘP DO PRZEGLĄDÓW WYDARZEŃ

Każdego tygodnia we wtorki lub środy będą do Was trafiać przygotowane przez mnie przeglądy bieżących wydarzeń z państw Bliskiego Wschodu oraz Maghrebu. Minimum 10 wydarzeń w tygodniu, które miały kluczowe znaczenie dla tych regionów. Niektóre z nich zostaną dodatkowo okraszone moją krótką analizą. Każdy wspierający mnie kwotą minimum 14 zł miesięcznie otrzyma dostęp do tych publikacji.

PIERWSZEŃSTWO W CYKLU ZADAJ PYTANIE

Zostając Patronem Frontem do Syrii zgodnie z progiem wsparcia 20 zł miesięcznie masz pewność, że udzielę odpowiedzi na zadane przez Ciebie pytanie w ramach wspomnianego cyklu. Nieregularnie będę zbierał od Was pytania dotyczące obecnych i przeszłych wydarzeń z obszaru Bliskiego Wschodu. Odpowiedzi w formie skondensowanych artykułów będą publikowane na stronie.

DOSTĘP DO GRUPY DYSKUSYJNEJ NA FACEBOOKU

Każdy Patron wspierający mnie kwotą przynajmniej 10 zł miesięcznie otrzyma dostęp do zamkniętej grupy dyskusyjnej na Facebooku. Zyskujecie możliwość rozmowy z innymi osobami pasjonującymi się Bliskim Wschodem, czy zadania pytań autorowi. Nieregularnie będą się tam pojawiać różne ciekawostki, dodatkowe materiały, czy polecane przeze mnie artykuły i filmy.

WCZEŚNIEJSZY DOSTĘP DO MOICH ARTYKUŁÓW

Każdy wspierający mnie Patron otrzyma wcześniejszy dostęp do wybranych analiz i innych publikacji.

MOŻLIWOŚĆ KREOWANIA TREŚCI

Każdy Patron wspierający mnie kwotą od 30 zł miesięcznie będzie mógł „narzucać” mi tematy moich artykułów m.in w ramach cyklów Dzieje Frontu, czy Dzienniki Wojenne. teraz i Ty możesz być współautorem Frontem do Syrii.